LGBTiq Ve Travesti Kavramları

HETEROSEKSÜEL SEKS!

Eşcinsellikle alakalı terimler çok karmaşık, sadece Travesti yada LGBTiq dediğimiz zaman bile insanın aklı darmaduman olabiliyor.

Bu nedenle sizlere bu terimlerin genelini anlatmaktansa sadece işinize yarayacakları anlatacağız. Öncelikle heteroseksüellikten bahsedelim.

Heteroseksüel demek kadının kadın, erkeğin erkek olduğu yani insanların karşı cinsi tercih ettiği durumdur. Bunu normal diye de tabir ederler ama kime göre – neye göre?

Bir de bunu düşünmek lazım da neyse?! Gelelim heteroseksüel olmayan kavramlarına, bu durumda LGBTi devreye giriyor ama bir de q var.

Queer denen bu durum heteroseksüel ve cisgender olmayan demek ama bu tanımlar çok kafa karıştırdı ya!

Biz en iyisi direkt travestilerden bahsedelim, değil mi?

Travesti Kavramı Nedir?

Bunu anlamak için travesti’den önce diğer kavramları gözden geçirmeliyiz. Travesti işin ne kadar ön yüzü olsa da arkasında  bir çok farklı durum var.

Eşcinsellik…

Eşcinsellik demek çoğu insan için kişinin hemcinsleri ile zaman geçirmesi demek ama saçmalık. Çünkü kişi hem hemcinsleri hem de karşı cins ile ilgilenebilir.

Biseksüeller de kısmen eşcinseldir. Bundan neden bahsediyoruz? Biseksüel CD olarak zaman geçiren biri hem kadınlarla da hem de erkeklerle zaman geçirebilir.

Bu gibi bir ayrıcalığın grup sekslerde bilhassa çiftleri ne kadar memnun edebileceğini hayal edebiliyor musunuz?

Bu gibi bir durumda kıskanma sorunu da neredeyse tamamen ortadan kalkar ki swinger grup seks denebilecek bu gibi bir olayı yaşamak çiftlerin arasındaki o bağı da güçlendirir.

Belki bu durumdan bahsettiğimiz zaman bile “hayır” dedin ama sen inandığına inan, sorun yok. Sadece “denemeden hiçbir şeyin gerçek etkisini hiçbir zaman anlayamazsın” diyoruz, o kadar!

Biseksüel Seks

Bu biseksüel seks konusundan iyice bahsetmek lazım. Çünkü tamamen maço gibi yaşayan, bu hayat tarzını benimsemiş bıçkın delikanlılar da bu gibi bir durum isteyebilir.

Çoğu insan “sadece delik olsun yeter, ben eşcinsel değilim” der zaten ama zaten eşcinsel değilsiniz, biseksüelsiniz.

Üstelik olduğunuz şeyi inkâr etmek ne zaman sizi memnun eder, bu gibi bir durum mümkün mü?

Değil. Elbette yaşanan şeyleri ortaya dökmek saçma, özellikle de gizliliği önemseyenler için ki bir sürü İzmir eşcinsel seks yaşayabilir ama hepsini sır tutabilirsiniz.

Bu site sizlere bu gibi bir imkânı hiçbir ücret almadan sunuyor zaten.

EŞCİNSELLİK – BİSEKSÜELLİK NE DEMEK?

Eşcinsellik, biseksüelliğe göre daha kapalı bir kavram. Bir kişinin kadınsa sadece kadınlarla ilgilenmesi, erkekse sadece erkeklerle ilgilenmesi gibi bir durumdur.

Yani hemcins seçimini kapalı bir kutu gibi yaşamakla değerlendirilebilir. Toplum eşcinsellik kavramını daha çok bilir, kullanır ama yaygın olan elbette biseksüellik kavramıdır.

Çünkü biseksüel kadın ve erkekler hem kadınlarla hem de erkeklerle zaman geçirir ve eşcinsellere nazaran çok daha fazla sayıdadırlar.

Üstelik bir kişi karşı cinse aşırı benzese de bu şekilde hareket edebilir. Yani çıtı- pıtı giyinmiş bir travesti sizlerle zaman geçirirken

P olabilir tamam ama aynı zamanda yine o seks içinde ya da teke tek bir anda kadınlarla da zaman geçirebilir, biseksüellik tam olarak bu şekilde açıklanabilir.

Peki Ama Nedir Bu Heteroseksüellik?

İnsan kendi başına gelmeden bilemez. Belki sen de karşı cins gibi hemcinslerinle de ilgileniyorsun ama daha olayın başındasın, bu nedenle kendini anlamaya çalışıyorsun.

Merak etme bilhassa biseksüellerin kendilerini kabullenmesi eşcinsellere göre çok daha kolaydır. E ne de olsa “fırsatçıyım anlaşılan ben” deyip, geçme durumları söz konusu olabiliyor.

Eğer böyle bir düz mantık ile ilerlersen o zaman seçicilikten uzak hareket edersin ki kaliteli bir sürü  travesti ile zaman geçirme şansın varken sen hiç de sana uymayanları bulursan.

Sadece seks yapmak için seks yaparsın. Seçici ol, eğlenmek bununla da alakalıdır.

Sen İlla Bir Kalıp İçine Girmeli Misin?

Bahsetmemiz gereken şeylerden bahsettik mi? Evet! Ama konuyu anladınız mı? Bak işte, bu durumla alakalı onay vermemiz zor.

Çünkü insanın bir şeyleri (üstelik böyle derin şeyleri) anlaması, hayatına yansıtması maalesef sadece okumakla olmaz.

Keşke olsaydı, o zaman hayat şimdi olduğundan çok daha kolay olurdu ama gey olmak nedir anlamak, hayata yansıtmak çoğu zaman kendi deneyimlerimizle mümkün olur.

Deneyimlerimizi elde edip, kendimize bir saf tutana kadar da bazen canımız yanar.

Yine de, bu aşamada bile iyi hissederiz çünkü öğrenmek de insana ayrı bir heyecan katar, çünkü keşifle alakalı bir konudur, değerlidir.

Yorum yapın